Print this page

Ronilački centar Osijek najbolji u daljinskom plivanju

Članovi Ronilačkog centra Osijek sudjelovali su 13. listopada u finalu kupa u daljinskom plivanju koje se održalo u Varaždinu u organizaciji Klub podvodnih aktivnosti Drava iz Varaždina. U konkurenciji parova nastupili su Davor Panjković i Krešimir Trdin te su u rijeci Dravi, na stazi dugoj 6500 metara, uvjerljivo osvojili prvo mjesto s razlikom od 2 minute i 35 sekundi od sljedeće plasirane ekipe.

Na istoj stazi nastupio je i Robert Štrbik u veteranskoj kategoriji, te također osvojio prvo mjesto s razlikom od 1 minute i 24 sekunde od sljedećeg natjecatelja. Izvrsnim nastupima trojice natjecatelja, Ronilački Centar Osijek osvojio je 3. mjesto u ukupnom poretku klubova utrke u Varaždinu.

Daljinsko plivanje je disciplina plivanja gdje se osim bazena pliva i na moru, rijekama, jezerima, itd. Postoje i službena natjecanja u daljinskom plivanju, a uobičajene dionice su 5, 10 i 25 kilometara. Također se vode i različiti rekordi u disciplinama daljinskog plivanja, tzv. ultra-maratoni.